Trening bez diety nic nie daje

Cztery lata na siłowni, praca fizyczna i ani kilograma na wadzę mniej, wręcz przeciwnie kilogramy nawet szły do góry. Wiedziałem, że dieta jest ważna, ale nie sądziłem, że bez racjonalnego żywienia nie da się nic zrobić sensownego ze swoim ciałem. Wizytę u dietetyka rozważałem już kilkakrotnie, ale zawsze coś się wydarzyło, że nie trafiałem do gabinetu. W końcu jednak postanowiłem spróbować coś zmienić wziąłem telefon i się umówiłem. Początkowo nie wierzyłem, że uda nam się wiele zrobić, ale każda kolejna wizyta kontrolna pokazywała, że warto było. Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach.

MICHAŁ

Redukcja masy ciała w kg
0

Dlaczego poszłem do dietetyka?

Powody były dwa, pierwszy to to, że chciałem poprawić swoją sylwetkę a drugi, chyba i najważniejszy, to moja córka, właśnie dla niej chciałem zadbać o swoje zdrowie. Motywacja więc była, potrzebowałem tylko kogoś, kto poprowadzi mnie żywieniowo. Tak trafiłem do poradni dietetycznej NaturaDiet.


Co robiłem źle?

Nie trzeba tu wiele pisać, lubiłem nie zdrowo zjeść i wypić. Imprezowy tryb życia, brak regularności i słaba jakość jedzenia to jedne z wielu błedów, jakie popełniałem. Co prawda ćwiczyłem i mam pracę fizyczną, niestety jak się okazało, to nie wystarczyło do tego, by nie mieć ponad 30kg zbędnego tłuszczu. Kilogramy oczywiście były zbierane latami, konsekwentnie przybierałem z każdym nowym rokiem.


Co było najtrudniejsze w zmianie nawyków żywieniowych?

Jadłospis nie stwarzał mi żadnych problemów, najtrudniejsza okazała się regularność. Wymagało to początkowo sporo dyscypliny, ale z czasem stało się to czymś normalnym. Dieta była dostosowana zgodnie z ustaleniami na pierwszej wizycie, zarówno pod względem stopnia trudności, jak i rodzaju przygotowywanych posiłków. Co ciekawe okazjonalne odstępstwa wcale nie powodowały u mnie żadnego wzrostu na masie ciała, więc trzymając się w miarę ustalonego planu, efekty były stale widoczne. Dopiero w okresie wakacyjnym pojawiło się większe spowolnienie, ale nie było mowy o żadnym efekcie jojo.


Moje treningi

Na siłownie chodziłem już kilka lat, więc jakiś pogląd na temat ćwiczeń miałem. Przed rozpoczęciem diety ustaliliśmy jednak rodzaj i ilość treningów. Siłownia miała się pojawiać trzy razy w tygodniu natomiast rower jeden raz w tygodniu. Do tego oczywiście praca fizyczna. Łącznie trochę tych kalorii paliłem w ciągu dnia, teraz należało tylko dobrać odpowiedni dietę i efekty i musiały się pojawić.



Jak szybko chudłem?

Tempo redukcji możecie zobaczyć na poniższym wykresie (analizy składu ciała były wykonane na analizatorze medycznym InBody 370)

Wypowiedź dietetyka prowadzącego z poradni dietetycznej NaturaDiet
Michał, jak wiele osób uważał, że wystarczy trochę się poruszać by szybko i bezproblemu schudnąć. Jak się okazało, nie do końca dało to zakładany efekt. Niestety sam ruch nie zawsze wystarczy, by poprawić swój skład ciała, zbyt duża ilość błędów żywieniowych może skutecznie to utrudnić. Jak się okazuje zasada "70% diety/30% aktywność fizyczna" w pełni się sprawdza. Z Michałem miałem okazję wcześniej porozmawiać na kilku akcjach promocyjnych, gdzie przeprowadzałem analizę składu ciała. Badania miał przeprowadzone kilkukrotnie w ciągu kilku lat, regularnie ćwiczył, ale nad dietą w ogóle nie panował, co przekładało się na całkowity brak jakichkolwiek efektów. Jak się okazało, żeby zadbać o zdrowie, musiał się pojawić dodatkowy bodziec, dla Michała były to narodziny dziecka. Teraz najtrudniejszy etap, utrzymanie i utrwalenie nawyków żywieniowych. Wielkie gratulacja za osiągnięte rezultaty, życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

STOSOWANE JADŁOSPISY*

- kaloryczność stała dla danego jadłospisu, zmieniana w czasie redukcji w przedziale  2200 - 3000kcal

- zawartość węglowodanów 20 - 40%

- zawartość białka  20 - 30%

- zawartość tłuszczu 30 - 60%

- liczba posiłków 5

* paramety jadłospisów zmieniane były w podanych przedziałach w zależności od rezultatów i aktualnych celów diety.

 STOSOWANE SUPLEMENTY*

- witamina D3

- witamina K

- omega 3

- odżywka białkowa (stosowana potreningowo)

* dawki dobrane indywidualnie do pacjenta na podstawie badań laboratoryjnych.