O mnie

DIETETYK mgr inż. Rafał Jarczewski

Specjalista ds. żywienia człowieka i dietetyki. Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a także studiów podyplomowych z zakresu Żywienia Człowieka i promocji zdrowia. Uczestnik ponad 30 kursów i szkoleń dokształcających m.in. edukator cukrzycowy, dieto coaching, immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowych, mikrobiota i programowanie mikrobiotyczne czy żywienie osób aktywnych. Od 2015 roku członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetycznego, jedynej organizacji potwierdzającej kwalifikacje zawodowe dietetyka. W 2017 roku otrzymał wyróżnienie uznaniowe od Agencji Promocji Zdrowia za znaczący progres wyników w pracy zawodowe.

 

Zdobytą wiedzą merytoryczną i doświadczeniem chętnie dzieli się prowadząc prelekcje i akcje mające na celu poprawę wiedzy z zakresu racjonalnego żywienia. W ciągu kilku ostatnich lat przeprowadził ponad 40 wykładów. Brał udział w trzech pilotażowych programach na terenie powiatu złotowskiego, mających na celu zwiększenie świadomości żywieniowej mieszkańców.


Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywał już w dzieciństwie. Zasady racjonalnego i zdrowego żywienia musiał wdrożyć w wieku zaledwie 6 lat, kiedy to zachorował na cukrzycę typu I, co diametralnie wpłynęło na jego sposób żywienia. I choć od tego czasu minęło wiele lat, to dieta stanowi podstawę jego sukcesu w walce o zdrowie. Dlatego dobrze rozumie pacjenta, który zaczyna dopiero zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Dzięki swojemu doświadczeniu i stale poszerzanej wiedzy może pomóc w walce o zdrowie i lepsze samopoczucie każdemu, kto tylko będzie chciał to zrobić. Choć droga nie jest łatwa, wspólnie z dietetykiem o takim doświadczeniu możesz zmienić naprawdę wiele.